Ufftenzivot%20logosmalllNeboj _ OD 19:30 v prostoru 39


Aneb show Tanečníka Jiříka

Je fyzická improvizace. Oneman Show Tanečníka Jiříka. Nic není jisté, jen koberec na zemi a okolo něj diváci. Tanec, pohyb, herectví, poezie, světlo a zvuk se stávají jedním, skrze performera, který je zároveň zvukař a osvětlovač.

O čem může improvizace být? – 7 let práce v jedné hodině. 27 let života v jedné hodině. … Nahlédnutí do prvních vteřin vzniku, jádro tvorby bez cenzury. Nahej člověk. Nahej mozek. Básničky. Pohyby. Není čas hodnotit. Je čas přestat hodnotit. Instinkt. Exhibice. Feministka. Pot a smrad. Půda. Samota. Svoboda. Svět. Konec. Začátek.

Tanečník Jiřík je médium. Možná zrovna to představení, na které se rozhodnete přijít bude o vás.

(z Messengeru Sáře Arnstein 24.9.2018 )

“ Jedna duse, jedno telo, jednoduse, v prostoru a case se hýbu a mluvím… Improvizace tak blízko k divákovi jak to jen jde. Tezko rict o cem to bude, ale zajimam se o spoustu veci, a pak je tady taky 27 let zivota… Přesně nevím na co za mnou přijdes… Nebude za tím žádnej složitej filozofickej konstrukt, koncept, ani snaha ty diváky ohromit, nebude to hluboký a nebude to povrchní, bude to sranda, a bude to takový jaký to je… doufám… Jistota je beztak jenom iluze… Na jevišti budu sám, nikdo kromě mě nebude ovládat světla ani zvuk. Mám strach protože nevím jestli to sám zvládnu.”

Během příprav téhle inscenace jsem se ze sebe snažil udělat destilační zařízení, které destiluje samo sebe v něco nového a konkrétního – inscenaci. Rámec téhle improvizace od chaosu odděluje konečnost mého těla, moje mysl a jejich společná životní zkušenost.

Tanečník Jiřík

Mediální ohlasy

Recenze Jakuba Kurnase – Rozpaky jako umělecké dílo / Časopis INK 

http://casopis-ink.cz/2018/10/31/cross-attic-rozpaky-jako-umelecke-dilo-_neboj_-jiriho-simka/ 

Autor scénografie a technického řešení: Jiří Šimek
Improvizátor a tvůrce: Tanečník Jiřík

Tuto inscenaci nikdo finančně nepodpořil. Cross Attic poskynul prostor a čas, za což děkujeme a je nám ctí být součastí Cross Attic residency programu.

Premiéra 28.10. Cross Attic

Bez poskytnutí absolutní svobody prostoru Cross Attic by to naprosto nešlo!

Platí se na místě v Prostoru39 a to před vstupem do sálu. Vstupenka bude stát 200 - ∞ _ dál Podle vašich možností. (Kč200.00)

Book now

February 19, 2019 19:30 - 20:30 (GMT +00:00 UTC)


Google Calendar
Microsoft Outlook
.ics file (Apple's iCal & others)

Address


Řehořova 33/39, 130 00 Praha

Google maps »